WPC poradna

Hlavní stránka  >  WPC poradna

1. Čím se mám jako zákazník řídit při výběru materiálu pro terasu?

Terasa tvoří přirozený přechod mezi domem a zahradou. Trávíme na ní spoustu času, je to místo, kde odpočíváme, čteme si, kde můžeme rozložit gril a pozvat návštěvu, kde si hrají děti. Je vystavená extrémním podmínkám – slunci, vodě, mrazu i velkému horku. A proto by měla být nejen krásná, ale měla by i něco vydržet. Jedním z materiálů, který splňuje tyto požadavky, je v posledních letech velmi oblíbený, tzv. kompozitní materiál (WPC – Wood Polymer Composites)- tento materiál spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je neuvěřitelně trvanlivý a odolný vůči rozmarům počasí.

2. Jaké jsou výhody a nevýhody spojení dřeva a PVC?

Jedná se o určitý kompromis. Dřevo dává materiálu přírodní vzhled, plast ( PVC) zase pevnost, odolnost a stálobarevnost. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout více „dřevěného“ vzhledu, při větším poměru PVC dosáhneme zase životnosti desítky let. Proto jsme po dlouhých testech a na základě zkušeností z USA, kde tento materiál vyvinuli - zvolili jako nejlepší kompromis - poměr 50 % dřeva a 50 % PVC.

3. Jaký povrch terasy byste doporučil v případě terasy u bazénu, u domu a pro pohyb dětí?

Jednoznačně mohu doporučit právě WPC materiál, který je velmi příjemný na dotyk, pružný a nikdy si na něm nemůžete zadřít třísku.

4. Jak vybírat tu správnou terasu z WPC?

Doporučuji si zjistit výrobce a složení materiálu. Kompozitní materiál by měl obsahovat dřevěné piliny nebo dřevěný prášek a kvalitní plast, nejlépe PVC. Někteří zahraniční výrobci ale šetří tím, že dřevo nahrazují drtí z bambusu nebo rýžových plev a plasty nahrazují recyklovanými materiály. Každopádně se nevyplatí šetřit na kvalitě. Každý si přece přeje, aby jeho investice vydržela co nejdéle. Váš dodavatel tohoto materiálu by měl mít certifikát k materiálu od české autorizované zkušebny a měl by vám poskytnout dlouhodobou záruku.

5. Na jakém podkladu má stát terasa?

Příprava podkladu je velmi důležitá, každý výrobce nebo dodavatel by měl doporučit vhodnou skladbu podkladu pod terasu a montážní návod pro svůj systém. Ideálním podkladem pro všechny je určitě betonový základ s mírným spádem 3 – 5 mm, aby mohla voda dokonale stékat z povrchu. Pokud připravíme řádně tento podklad, je potom již montáž terasového systému z WPC jednoduchá a rychlá, zvládne ji každý středně zručný kutil.

6. Jak správně terasu udržovat, aby dlouho vydržela v nezměněné kvalitě a odstínu?

WPC je bezúdržbový materiál, u kterého nemáte žádné starosti s jeho údržbou – nenatírá se žádnými laky či oleji. Čistý se udržuje pouze tlakovou vodou, použití běžného neagresivního saponátu je také možné.
Pokud jde o stálobarevnost, tak samozřejmě dochází k působení venkovních vlivů na dřevěnou složku materiálu (UV záření, změny teplot, vlhkost vzduchu, déšť, sníh, mráz) a tím k nevýrazné změně odstínu dané barvy. Tento proces nazýváme „vyzráváním barvy“, které se projeví po 2 – 3 týdnech od instalace lehkým odlišným odstínem, který bude postupně mizet a barva se ustálí po 6 měsících. To je jednou z největších předností WPC oproti dřevěným podlahám.

Odpovídá Ing. David Hecl, jednatel společnosti TerrainEco, s.r.o.

Máte dotaz? Napište nám!

Jméno a příjmení*:
Email*:
Telefon:
Text vzkazu*:


Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole je nutné vyplnit.

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.


WPC prkna  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Copyright © 2014, TerrainEco, s.r.o.